У Києві визначено переможця архітектурного конкурсу на кращу концепцію «Парку Почайна»

Виграв проект команди архітекторів Валентина Уварова, Віталія Ткача та Дмитра Казакова «Можливість Почайни». Вони пропонують створити вздовж русла річки пішохідний та велосипедний маршрут та низку громадських просторів. В результаті буде продовжена набережна з Оболоні і прокладений новий маршрут до станції метро Петрівка, а також альтернативний маршрут до торговельних центрів і метро, замість ходу вздовж автомагістралі – проспекту Бандери.

У Києві визначено переможця архітектурного конкурсу на кращу концепцію «Парку Почайна» - 02-768x528

Один з авторів проекту, Валентин Уваров, розповідає: «Наскрізною ідеєю і девізом проекту було показати можливість річки Почайни і майбутнього парку в контексті промислово-громадської забудови. Ми запропонували сформувати водно-зелений шлях і поєднати систему озер Опечень (Почайна), затоку Вовкувату, оз. Вербне, Почайнівський канал і Дніпро в єдину систему зелених територій.

У Києві визначено переможця архітектурного конкурсу на кращу концепцію «Парку Почайна» - 03

Концепція парку полягає в створенні системи громадських просторів – вхідної групи у вигляді пішохідного мостового переходу над проспектом Бандери, далі вздовж річки набережна зона, що переходить в громадський простір, який нині існує на вул. Вербній. Там ми пропонуємо зберегти існуючий мурал (пано).

Після цього розвивається новий громадський простір на колишній дамбі і шлюзі з створенням простору для проведення релігійних обрядів і зібрань. І завершальним громадським простором стане набережна зона на затоці Вовкувата і вихід до Дніпра».

У Києві визначено переможця архітектурного конкурсу на кращу концепцію «Парку Почайна» - 04

У пояснювальній записці до проекту, подається також приблизна вартість проектування та будівництва першої та другої черг проекту. Так, проектування команда архітектурів оцінює загалом у 13 мільйонів гривень, а будівництво у повному обсязі – у 262 мільйони 150 тисяч гривень.

Нагадаємо, що конкурс було розпочато у лютому 2017 року. Замовником виступив Департамент містобудування та архітектури КМДА, співорганізатором – ГО «Громадський рух «Почайна». У конкурсі визначено три премії: 50 000, 37 500, 25 000 гривень за перше, друге і третє місця відповідно. 29 квітня було останнім днем подачі конкурсних проектів від учасників, в результаті було отримано 11 проектів.

Окрім журі конкурсу, до якого увійшли архітектори, представники громадських організацій, чиновники КМДА, депутати Київради та профільні експерти, був також сформований пул експертів конкурсу, які проводили фаховий аналіз поданих проектів.

Цікаво, що на початку квітня відбувся проектний семінар для учасників Конкурсу з екскурсією по території проектування. Після чого в експертка з урбаністики Катерина Георге провела лекцію з презентацією міжнародного досвіду ревіталізації прибережних зон міських річок, створення парків.

via hmarochos.kiev.ua

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*


Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.