Сучасні учні часто скаржаться на велику кількість предметів, які їх зовсім не цікавлять і тільки займаюсь зайвий час. У зв’язку з цим, у багатьох українських школах забезпечується профільне навчання у старших класах. Цей вид отримання знать передбачає врахування здібностей, інтересів та навичок учнів шляхом переформування класів в залежності від спрямованості предметів, що вивчаються.
Переваги профільного навчання
Вперше диференційоване навчання стало практикуватися ще у кінці XIX століття. Вже тоді влада, педагоги та науковці вирішили, що введення певної спеціалізації для учнів старших класів дозволяє дітям не тільки приділяти більше уваги цікавим для них предметам, але й є прекрасним способом якнайкраще підготуватися до вступних екзаменів у вищі навчальні заклади.
Так, головними перевагами профільного навчання можна назвати:
1) Повагу інтересів учнів та їх побажань відносно навчального процесу, урахування здібностей, нахилів та обдарувань підлітків
2) Можливість майбутніх абітурієнтів і студентів більш поглиблено вивчати корисні для їх спеціалізації предмети
3) Установлення взаємозв’язку між середньою та вищою школою
4) Сприяння профільній орієнтації старшокласників, розвинення в них відчуття самовизначення та розстановки пріоритетів
5) Покращення якості шкільного навчання, а як наслідок виховання більш освічених та обізнаних випускників.
Для досягнення вказаних цілей важливе значення має спеціальна навчальна література, забезпечення якою повинно здійснюватися за рахунок державного бюджету.Організація профільного навчання
Для якісного диференційованого навчання учні повинні вивчати декілька категорій предметів:
1) Базові (приблизно 6 предметів), з якими повинні знайомитися усі учні незалежно від обраного профілю.
2) Профільні предмети, що читаються в окремих класах залежно від його професійної спрямованості.
Для якісного та поглибленого вивчення таких дисциплін рекомендовано потурбуватися не тільки про особливі підручники, але й підібрати у разі передбачення відповідним профілем зошит для практичних робіт та зошит для лабораторних робіт для закріплення отриманих теоретичних знань на практиці.
3) Курси та вибіркові предмети, які дозволять старшокласникам бути всебічно освіченими людьми.
Так, профільне навчання грає важливу роль у вихованні гідного майбутнього покоління, позитивно впливає на навчальний процес та допомагає учням вже на шкільній лаві визначитися з колом їх професійних інтересів.
Оставить комментарий