В понеділок побував на ще одному "об’єкті" — "реконструкція" Дарницького універмагу на Ленінградській площі.
До самого універмагу впритик підходять два будинки — про проспекту Миру і по проспекту Возз’єднання. У дворі ведеться, з порушенням усіх писаних і неписаних (просто людських) норм, будівництво "пристройкі" до універмагу.
Люди живуть буквально на будівництві. Двір сам по собі те що називається "невентиліруємий", а тут і шум, і пилюка, і небезпека для життя, не кажучи вже про здоров’я. Ковші з бетоном носять прямо над головами дітей, над машинами місцевих мешканців
Справа — вхід у під’їзд. Зверніть увагу на стан паркану.
Поняття "будмайданчик" тут просто не існує. Потрібну техніку просто приганяють і швиденько огороджують її парканом. Коли ми приїхали, представники місцевої ініціативної групи сиділи вже на лавочці біля будови і чекали наряд міліції. Вони її викликали через шум відбійних молотків. Патрульна служба, яка якраз була поряд і почала передавати виклик по рації, просто не могла цього зробити. Міліціонеру довелося відійти на 100 метрів, щоб пояснити диспетчеру чого ж він хоче.
Зверніть увагу на балкон з білизною. Металева балка — це основа майбутньої стіни. Вона впирається прямо в край балкону.
Як повідомили місцеві мешканці, квартири, які "перекриваються" цими новими стінами і будуть в результаті замуровані, вже викуплені і це буде теж частина торгового центру — з чи не найбільшим в Україні більярдним залом. Також зверніть увагу на праву (від глядача) бетонну колону-опору прибудови — вона просто крива! На фотці може й не видно добре, але вона реально крива 🙂
А це підвали, де живуть будівельники. Забудовник по-скотськи ставиться не тільки до мешканців, яких, по всім правилам (якщо вже ведеться таке будівництво) мав би відселити, і тільки потім починати роботи, а й до власних працівників.
Будівельники, яких ми застали, сказали, що вони тут тільки переодягаються, а от в інших кімнатах — люди дійсно живуть. Працюють як кияни, так і приїжджі — в основному з Дніпропетровська.
А це басейн-фонтан, який стоїть всередині двору. Крім естетичної функції, він мав чисто практичне призначення — це охолоджувальний басейн для двору без природньої вентиляції.
Ракурс на будівництво з іншого боку:
Мене завели в одну з квартир, щоб ще з висоти сфотографувати все це жахіття.
А це — вхід в парадне. В підвалі ведуть ремонтні роботи, щось фарбують. В підвалі вікна відкриті, запах ацетону стоїть жахливий. Люди кажуть, що смердить навіть через повністю закриті вікна.
В під’їзді пішли тріщини. Ремонт робили нещодавно.
Фото з балкону. На передньому плані — моя рука. Всі роботи ведуться буквально на відстані витягнутої руки від людей.
А це — трансформаторна будка, яку втулили замість дитячого майданчика. Цікаво, який буде вплив трансформаторної будки на здоров’я людей — особливо коли вона на такій відстані від помешкань.
Частина квартир опиниться в "кам’яному мішку" після того, як на конструкції виженуть стіни.
І знову паркан. "Будівельний майданчик" міняє свої форми в залежності від потреб.
Яма посередині двору. Колись тут був суцільний сквер — його ще видно на гугловій карті — http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=50.442539,30.623397&spn=0.001923,0.004013&t=h&z=18
Дерева всі позрізали, залишилися тільки дерева вздовж будинків — далі від будівництва. Ше такі цікаві факти. Після того, як один місцевий мешканець день блокував власною машиною під’їзд для техніки, фірма-забудовник подала на нього до суду! І вимагає компенсації збитків біля 2,5 тисяч гривень.
На будову, за вимогою мешканців, приїздив Голубченко і сказав — та це просто зразкове будівництво! Все просто супер! І поїхав. Приїздив телеканал СІТІ. Поки вони знімали сюжет — журналістці вже дзвонили на мобільний і пропонували гроші, щоб сюжет не вийшов. Сюжет вийшов один раз — у кастрованому вигляді. У наступному випуску новин його просто не було. До речі, поки ми ходили навколо, фотографували, спілкувалися з мешканцями, з міліцією, яка теж приїхала і склала протокол, шум будови несподівано затих. Мешканці сказали — ви насолоджуєтеся унікальною тишею! Приходь частіше!
Кришує все це будівництво — Партія регіонів.
Оставить комментарий